1 sierpnia 2016 Powstanie Warszawskie przepowiedziane 3 maja 1943

 

3 maja 1943 r Matka Boża przepowiada w Warszawie tragedie Powstania Warszawskiego czytaj

słuchaj

3 maja 1943 r Przyszedł czas na powstanie Polski. Ja będę Królową, a Syn mój będzie obwołany Królem. 

Sługa Boża Kunegunda Siwiec rówieśnica   Papieża Piusa XII

Historia Kunegundy rozpoczyna się w Stryszawie.W 1896 r. w Stryszawie powstała samodzielna parafia.

 O duchowe odnowienie nowej parafii został poproszony Sługa Boży Apostoł Polski ojciec Bernard Łubieński

Objawienia w Siekierkach odnoszące się do Powstania Warszawskiego

Matka Boża Łaskawa, obrana w 1652 roku Patronką Warszawy i Strażniczką Polski

w 1943 roku ukazała się w Warszawie, na osadzie Siekierki, by uprzedzić swój lud o grożącym nieszczęściu.

Maryja przybywa, aby miasto, któremu od 291 lat patronuje

Mistyczka Bronisława Kuczewska (1907-1989)   pierwsze spotkania z Matką Bożą na Siekierkach:

28 kwietnia 1943 roku Matka Boża objawiła mi się w domu rodzinnym w Nowym Dobrem

przepowiadając że objawi się 13-letniej  Władysławie   3 maja 1943 r  w Siekierkach . czytaj 

Bogurodzica, niebiańsko piękna, ukazała się wśród zieleni, na drzewie wiśni obsypanym kwiatami.

 Módlcie się, bo idzie na was WIELKA KARA, CIĘŻKI KRZYŻ. Nie mogę powstrzymać gniewu Syna mojego, bo lud się nie nawraca. Bóg nie chce ludzi karać,

Bóg chce ludzi rato­wać przed zagładą. Bóg żąda nawrócenia!

5 maja 1943 roku urodziłam syna Janusza. 28 maja 1943 roku pojechałam z mężem i małym dzieckiem [23-dniowym niemowlęciem] na Siekierki,

gdzie 3 maja objawiła się Matka Boża, i miałam z Nią tam po raz pierwszy objawienie. Odtąd otrzymywałam od Matki Bożej polecenia do wyko­nania przez 38 lat, aż do 1981 roku

3 czerwca 1943 roku poszłam z synkiem na ręku na Siekierki.Matka Najświętszą, powiedziała mi, że pragnie, aby na tym miejscu wybudować klasztor. Powiedziała też, że to będzie jakby druga Częstochowa dla War­szawy,

Objawienia Siekierki Ś.P. Władysława Papis z domu Fronczak

Władysława zmarła  16 kwietnia 2016 w Warszawie

137 rocznica zmarłej  16  kwietnia 1879 r w Nevers św Bernadetki Soubirous

Bernadette Soubirous.pngilustracja

„ZAPOMNIANA PRZEPOWIEDNIA Św. Bernadetty Soubitous ”  

Nevers  16 kwietnia 1879 umiera św Bernadeka 

Nevers 16 grudnia  1672 r umiera Król Polski Jan Kazimierz  

Nevers 

Navers 

 

1 wrzesnia 1999 r w Hamburgu poświęcono Pomnik bez Krzyża -Polaków deportowanych z Powstania Warszawskiego 

 upamiętniający ok. 6000 Polaków deportowanych z powstania warszawskiego

 Pomnik  bez krzyża ma formę kwadratowej granitowej płyty z leżącymi na niej w trzech rzędach

trzydziestoma łupanymi blokami granitowymi.na terenie muzeum –

Powstał na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Neuengamme, założonego 13 grudnia 1938 r

Pomnik Polaków deportowanych z Powstania Warszawskiegow HamburguPomnik powstania warszawskiego

Ks Józef  Warszawski urodzony w Hamburgu 9 marca 1903 

Ks Józef Wozniak urodzony  w Hamburgu    7 lutego 1913

po wojnie jako Kapłani w Hamburgu 

1 listopada 1997 r. odszedł do Pana ks. Józef Warszawski SI- Ojciec Paweł,zwany też „Chodzącym tabernakulum”.

Urodzony 9 marca 1903 r. w Hamburgu, tam ukończył siedmioklasową Katolische Gemeindeschule (1907–1914).

 Po I wojnie światowej zamieszkał w Polsce, w Ostrowie Wielkopolskim.Od 1939 r kapelan Mokotowa.

Od marca 1940 r., przy poparciu abpa Adama Sapiehy, ks. Józef Warszawski SI rozpoczął akcję propapieską w obronie Piusa XII, 

Pomnik powstania warszawskiego

W kazaniu z 15 sierpnia 1944 r. mówił:Żołnierze z bronią i bez broni! Bo my tu wszyscy żołnierstwem Polski! O, nie zrozumcie mnie źle! Bo ja wam nie chcę kłamać! Ja w takiej chwili wam mówię prawdę. Taką, jaka jest. A tak mi trudno jak nigdy. Czemu Pan Bóg na nas taką godzinę zesłał – pytacie? Dlaczego pozwala słońcu wschodzić i zachodzić nad naszym bólem i nie ulituje się?! Jest tylko jednak odpowiedź. I tę wam dam: GOLGOTA! To jest godzina naszej Golgoty! Jedno tylko posiadam dla was wytłumaczenie bieżącej chwili – i na tym nam musi być dość. Spojrzenie na szczyt Kalwarii! Spojrzenie na zatknięte na nim drzewo krzyża! I na ten strzęp zwisającego krwawo ciała! I na tę postać łamiącej się w bólach niewiasty – Matki!

23 września 1944 r. Ojciec Paweł uratował prawie 120 osób od śmierci,  uzyskał dla nich od dowództwa niemieckiego status jeńców wojennych. Później, już jako jeniec wojenny więziony w Żyrardowie, Skierniewicach, Berlinie-Luckenwalde oraz Sandbostel.Po wyzwoleniu przez oddziały kanadyjskie działał w brytyjskiej strefie okupacyjnej Niemiec jako kapelan, redaktor wielu pism i działacz polonijny. Później, w latach 1948-1950 działał na terenie Anglii. Był redaktorem miesięcznika „Sodalis Marianus” i kapelanem ZHP. Od 1950 r. do 1994 r. ks. Warszawski przebywał w Rzymie. Byłkierownikiem sekcji polskiej Radia Watykańskiego, wiceprezesem Polskiego Instytutu Historycznego, współpracownikiem komitetu milenijnego „sacrum Poloniae Millenium”, moderatorem Sodalicji Mariańskiej w Papieskim Kolegium Polskim.

Ojciec Paweł pozostanie dla nas wzorem Polaka-katolika. Pamiętajmy jego słowa: „Chwała Bogu na wysokości! – to jest pierwsza, pierwsza prawda wiekuista. Przede wszystkim Bóg! – i ponad wszystko Bóg

czytaj

 Pomnik Bohaterów Powstania Warszawskiego  wybudowany w 1989 r.

na Placu Krasińskich znajdował się właz do kanału, którym w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1944 r

 dokonano ewakuacji oddziałów powstańczych i części ludności cywilnej Starego Miasta do Śródmieścia.

Wśród postaci jest  ksiądz Józef Warszawski urodzony w Hamburgu oraz łączniczka.

16 kwietnia 2016 r. o godzinie 17 odeszła do Domu Ojca Władysława Papis z domu Fronczak, której objawiali się od 3 maja 1943 do 1949 Matka Boża i Jezus Chrystus.

31 lipca 1943 (równo na rok przed wybuchem Powstania Warszawskiego) Matka Boża ostrzegła "Módlcie się, bo idzie na was wielka kara, ciężki krzyż. Nie mogę powstrzymać gniewu Syna Mojego, bo się lud nie nawraca …" oraz 27 października Jezus Chrystus powiedział: "przykazuje wam, Syn Boga Żywego, nawróćcie się. Bo jak się nie nawrócicie, będą okropne choroby. Śmierć będzie dla was straszna. Krew będzie płynęła rynsztokami. Nawróćcie się, woła Chrystus Pan do was wszystkich, do całego świata. Bóg nie chce ludzi karać. Bóg chce ludzi ratować przed zagładą. Bóg żąda nawrócenia"


Warszawa zignorowała ostrzeżenia, Siekierki zostały spalone a następnie wybuchło Powstanie Warszawskie i krew popłynęła rynsztokami.

Po zakończeniu wojny Władysława Papis związana była z Sanktuarium Matki Bożej na Siekierkach,


Jedną z najważniejszych uroczystości było powitanie w Sanktuarium relikwii założyciela i patrona Zakonu Pijarów Św. Józefa Kalasancjusza.


Brała też udział w powitaniu relikwii Św. Faustyny Kowalskiej, Św. Alberta Chmielowskiego i bł Jose Sancheza del Rio, który ma poprowadzić Polskę do Intronizacji Pana Jezusa na swojego Króla. Jej wstawiennictwu polecajmy dzisiaj to dzieło, kiedy trwa Nowenna kolejnych piątków, która rozpoczęła się dnia 4 marca 2016 roku w święto liturgiczne Św. Kazimierza Królewicza w Kaplicy Objawień na Siekierkach gdzie rosła wiśnia na której 3 maja 1943 po raz pierwszy ukazała się jej Matka Boża. Uczestnicy Nowenny pod przewodnictwem księdza Stanisława Małkowskiego modlą się aby Intronizacja dokonała się w dniu 3 maja 2016 roku (w okrągłą 73 rocznicę objawień Siekierkowskich) na Jasnej Górze, jak chciał tego sam Jezus Chrystus. Trwa kościelny proces uznania objawień Siekierkowskich. Władysława Papis jest kandydatką na ołtarze Kościoła Katolickiego i o to będziemy się modlić. Miłosierny Jezu przyjmij sługę swoją do Królestwa Twego!

 

Zbrodnie niemieckie w powstaniu warszawskim 

w sierpniu i wrześniu 1944 śmierć poniosło  180 tys. cywilnych mieszkańców Warszawy

Wypędzonych zostało około 550 tys. mieszkańców stolicy oraz 100 tys. osób z miejscowości podwarszawskich, spośród których blisko 150 tys. wywieziono na roboty przymusowe lub do obozów koncentracyjnych. W wyniku walk prowadzonych w sierpniu i wrześniu 1944, jak również na skutek systematycznego wyburzania i palenia miasta prowadzonego w następnych miesiącach przez niemieckie oddziały niszczycielskie, zagładzie uległo 55% przedwojennej zabudowy Warszawy.

Generalny gubernator Hans Frankzapisał w swoim dzienniku pod datą 14 grudnia 1943: „gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju”

4 sierpnia na warszawskiej Woli pojawiły się  niemcy pod dowódctwem SS-Gruppenführera Heinza Reinefartha. oraz znany z okrucieństwa Pułk Specjalny SS „Dirlewanger”

 Podległe Reinefarthowi oddziały już 4 sierpnia rozpoczęły mordowanie ludności Woli.Masowa i systematyczna rzeź ludności Woli rozpoczęła się jednak na pełną skalę w dniu 5 sierpnia.

Od pierwszych dni powstania dochodziło w Warszawie do gwałtów na polskich kobietach i dziewczynkach

Wielu sprawców zbrodni popełnionych podczas powstania warszawskiego nie poniosło jednak żadnej kary.

SS-Gruppenführer Heinz Reinefarth  w  1951 został wybrany burmistrzem miasta Westerland na wyspie Sylt, a następnie zasiadał w landtagu kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn Zmarł w 1979 – nigdy nie osądzony za zbrodnie popełnione w Warszawie. Major Kurt Fisher, który dowodził oddziałami SS mordującymi ostatnich obrońców Czerniakowa był po wojnie szefem policji w Kasse

 

Przed hamburską katedrą St. Marien 23 kwietnia 2007 został  odsłonięty pomnik Jana Pawła II.

Jest to trzeci w Niemczech, po Hanowerze i Altötting, monument Papieża Polak

Ten 2,3-metrowy pomnik stanie przed świątynią, która została katedrą dopiero w 1995 r. z inicjatywy Papieża Jana Pawła II.

Napis pod pomnikiem głosi „Prekursorowi nowej Europy, ponownemu założycielowi arcybiskupstwa w Hamburgu, promotorowi polsko-niemieckiego pojednania”. 

Jak podkreśla biskup pomocniczy archidiecezji hamburskiej Hans-Jochen Jaschke, Hamburg zawdzięcza Janowi Pawłowi II bardzo wiele. 

W Hamburgu mieszka obecnie ok. 30 tys. Polaków bądź osób o polskich korzeniach. Oni też, na czele z ks. Janem Śliwińskim z Polskiej Misji Katolickiej, byli od samego początku bardzo aktywni w promowaniu idei pomnika. Inicjatywę tę poparli także Ole von Beust – burmistrz Hamburga oraz Jan Granat – konsul generalny RP w Hamburgu.