13 grudnia 2016 Boże Miłosierdzie Kraków i Prawda Sw Maksymiliana Kolbe

13  grudnia 2016  Kraków -miasto Bożego Miłosierdzia potrzebuje prawdy 

Królewskie Miasto Kraków 2016 w roku Bożego Miłosierdzia

13 grudnia 1707 Objawienie Jezusa Miłosiernego w Krakowie

13 grudnia 1913  Kraków gdy Maxymilian Kolbe był w Rzymie Włodzimierz Lenin  wygłosił w lokalu Uniwersytetu Ludowego w Krakowie, przy ul. Szewskiej 16, odczyt pt. „Ruch robotniczy w Rosji a socjalna demokracja”.

Prawda -ostatni artykuł przed śmiercią św. Maksymiliana Kolbe ,jedynie prawda może być i jest niezłomnym fundamentem szczęścia tak poszczególnych ludzi, jak i całej ludzkości”. 

św Maxymilian Kolbe  Polak Wszech Czasów. i  wnuk  Rotszylda założyciel  Państwa Izrael Mesjasz Adolf Hitler 

Święty Maksymilian Maria Kolbe

                                                       Adolf Hitler obraz Matki Bożej 1913 r

św Maxymilian Kolbe Rzym -Kraków -Kosciół Bożego Miłosierdzia ul Smoleńsk gdzie mieszkała jego Matka i Matka Karola Wojtyły

14 sierpnia 1941 r. w Auschwitz  zamordowano  św. Maksymiliana  Kolbe.czytaj

Kiedy wybuchła wojna światowa w 1939 roku, klasztor w Niepokalanowie liczył 13 ojców, 18 kleryków nowicjuszów, 527 braci profesów, 82 kandydatów na braci i 122 chłopców w małym seminarium.Był to więc największy klasztor w owych latach na świecie i jeden z największych, jakie znają dzieje Kościoła.Nakład Rycerza Niepokalanej doszedł do 750 000 egzemplarzy, Rycerzyk Niepokalanej dla dzieci miał nakład 221 000 egzemplarzy,Mały Dziennik osiągnął już cyfrę 137 000 egzemplarzy, a jego wydanie niedzielne 225 000 egzemplarzy.Od roku 1938 Niepokalanów posiadał własną radiostację. W 1930 roku o. Kolbe opuszcza Niepokalanów i w towarzystwie 4 współbraci za zezwoleniem przełożonego generalnego udaje się do Japonii,do miasta Nagasaki, gdzie zakłada drugi Niepokalanów. W 1931 roku otworzył tam nowicjat, a w 1936 roku małe seminarium.W tym roku Rycerz Niepokalanej w języku japońskim miał już nakład 65 000 egzemplarzy. "Szaleniec Boży"zamierzał otworzyć podobne do Niepokalanowa polskiego i japońskiego ośrodki w całym świecie ku chwale Niepokalanej i rozszerzeniu Jej królestwa na ziemi.1 wrzesnia 1939 r  wybuchła wojna, a po niej nastała noc okupacji.19 września 1939 r. aresztowanie zakonników z Niepokalanowa.-Niemcy przystąpili do likwidacji Niepokalanowa.Wraz z o. Kolbe pozostali bracia zostali również aresztowani i umieszczeni w obozie w Amtlitz (między 24 września a 8 listopada). Stąd wywieziono ich do Ostrzeszowa (od 9 listopada do 8 grudnia 1939 roku). W samą uroczystość Niepokalanej, 8 grudnia 1939 r  nastąpiło zwolnienie z obozu.Ojciec Maksymilian w 1940 r. powrócił do Niepokalanowa. Tu zajął się przygotowaniem 3000 miejsc dla wysiedlonych z Poznańskiego, wśród których Żydów było 2000. Zorganizował nieustanną adorację Najśw. Sakramentu, otworzył warsztaty naprawy zegarków i rowerów, wystawił kuźnię i blacharnię, zorganizował krawczarnię i dział sanitarny. 17 lutego 1941 roku gestapo zabrało o. Kolbego do Warszawy na osławiony Pawiak.28 maja 1941 r gdy zamordowano Arcybiskupa Juliana Nowowiejskiego z Płocka  wywieziono go do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Otrzymał numer 16 670.Poszedł na śmierć wraz z 9 towarzyszami do bloku śmierci, nr 13. Bunkier,który dotąd był miejscem przekleństw i rozpaczy, pod przewodnictwem o. Maksymiliana stał się przybytkiem Bożej chwały.Modlono się i śpiewano nabożne pieśni.-dobilty zastrzykiem fenolu.Stało się to 14 sierpnia, w wigilię Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny 1941 roku. O. Kolbe miał zaledwie 47 lat.

14 sierpnia 1941 Oswięcim czwartek dzień gdy w KZ Auschwitz zamordowano św Maxymiliana Kolbe
14 sierpnia 1941 Moskwa podpisano umowę wojskową,uformowania  Armii Polskiej w ZSRR dla wyprowadzenia żydów do Palestyny 
14 sierpnia 1941 Czarny Las w pobliżu Stanisławowa. zamordowano  250 przedstawicieli polskiej inteligencji ze Stanisławowa (głównie nauczycieli) na rozkaz SS-Hauptsturmführera Hansa Krügera,
14 sierpnia 1941 Atlantyk -podpisana Karta Atlantycka
na pancerniku "Prince of Wales".-prezydent USA Franklin Roosevelta i premier  Wielkiej Brytanii Winston Churchill- wizja  świata powojennego
14 sierpnia 1941 Moskwa mason Józef Retinger zostaje chargé d'affaires RP przy rządzie ZSRR

Mama Maxymiliana -Maria Kolbe  od 1913 rezydentka Felicjanek na Smoleńsku w Krakowie pisze, że w 1941 r.,  po męczeńskiej śmierci swojego syna, o której ze nie wiedziała, poranną modlitwę przerwało delikatne pukanie do drzwi, zdumiona zobaczyła swego syna Maksymiliana ubranego w franciszkański habit.Był radosny, uśmiechnięty, nadzwyczajnie piękny i promieniujący przedziwną jasnością.Pani Kolbe zaniemówiła z radości i zapytała po chwili milczenia: Synu, czy Niemcy ciebie wypuścili? Maksymilian przeszedł przez pokój, zbliżył się do okna i powiedział: Nie martw się o mnie, mamo. Tam, gdzie jestem, jest pełnia szczęścia. Po wypowiedzeniu tych słów nagle znikł. Maria Kolbe zrozumiała, że jej syn umarł i przyszedł, aby ją o tym poinformować.-później przyszła pocztą oficjalna wiadomość z obozu w Oświęcimiu o śmierci św. Maksymiliana.

Rzym, 6 kwietnia 1914-Maxymilian  Kolbe pisze do Krakowa do mamy mieszkającej jako rezydentka u Sióstr Felicjanek ul Smoleńsk 2 przy Kosciele Bożego Miłosierdzia -ulicy Bożego Miłosierdzia

Marianna, jako tercjarka i rezydentka u sióstr felicjanek w Krakowie, przeżyła wszystkie swoje dzieci; "matka bolesna",która do końca pozostała przy Bogu ­ jak zawsze, z pokorą przyjmując Jego wolę. Zmarła 17 marca 1946 r. 

Kościół Bożego Miłosierdzia

Koscioł Bożego Miłosierdzia ul Smoleńsk -Bożego Miłosierdzia -Felicjanek  przy którym mieszkały 2  Matki ..Matka Papieża Emilia Kaczorowska  ul Smoleńsk 15  i Marianna Kolbe ul Smoleńsk 2       

Emilia Wojtyła z domu Kaczorowska (ur. 26 marca 1884 w Krakowie, zm. 13 kwietnia 1929 w Wadowicach) Prababka (Zuzanna Rybicka), babka (Maria Anna Scholz)i matka (Emilia Kaczorowska) Jana Pawła II były pochodzenia żydowskiego.

Adolf Hitler nie zamierzał urządzać zagłady Żydów, został do tego przekonany przez wielkiego muftiego Jerozolimy, w Berlinie w 1941 roku.

6 kwietnia 1604 objawienie Matki Bożej w Ingolstadt 

13  grudnia 1938 w Hamburgu powstał obóz KZ Neuegamme  gdzie zastępcą komendanta był  dziadek Donalda Tuska 

Winston Leonard Spencer Churchill KG, OM (ur. 30 listopada 1874 w Blenheim Palace[, zm. 24 stycznia 1965 w Londynie

laureat literackiej Nagrody Nobla, honorowy obywatel Stanów Zjednoczonych.
Franklin Delano Roosevelt ur. 30 stycznia 1882 w  stanie Nowy Jork, zm. 12 kwietnia 1945 w stanie Georgia- 32. prezydent Stanów Zjednoczonych

 

14 sierpnia 1943 Rzym uzyskał status miasta otwartego.

14 sierpnia 1943 Wewelsburg wydano dekret że Adolf Hitler jest Mesjaszem(od 1934 r Wewelsburg nowy Watykan z planami do 2033 r )

14 sierpnia 1943 – Oddział UPA zamordował ponad 30 Polaków w Stanisławowie w powiecie włodzimierskim.

NOBLISTKA -Wisława Szymborska -Pierwsza fotografia Hitlera 

A któż to jest ten dzidziuś w kaftaniku? Toż to Adolfek, syn państwa Hitlerów!
Może wyrośnie na doktora praw? Albo będzie tenorem w operze wiedeńskiej?
Atelier Klinger, Grabenstrasse Braunau,a Braunau to niewielkie, ale godne miasto.solidne firmy, poczciwi sąsiedzi,woń ciasta drożdżowego i szarego mydła.
Nie słychać wycia psów i kroków przeznaczenia.Nauczyciel historii rozluźnia kołnierzyk i ziewa nad zeszytami.

—————————-

W  1940 r. o. Kolbe wyprosił u władz niemieckich zgodę na jednorazowe wydanie maryjnego pisemka w nakładzie 120 tys. egzemplarzy. ,,Rycerz Niepokalanej” ukazał się na przełomie 1940 i 1941 roku jako numer podwójny, a następnie 26 lutego 1941 r. o. Maksymilian został aresztowany przez Gestapo.Artykuł nosił tytuł ,,Prawda”, a św. Maksymilian stanowczo występował w nim przeciwko relatywizmowi – sednem obłędnej doktryny  hitleryzmu był relatywizm prawdy: <to jest prawdą co pożyteczne dla narodu; fałszem  to, co złe…>”.Uznanie obiektywnej prawdy stanowi fundament katolickiej apologetyki. Nie sposób nawrócić kogoś kto twierdzi, że nie ma prawdy, że prawdy nie można poznać lub, że istnieje wiele prawd. Osoby, które przyjmują takie poglądy to ateiści, agnostycy lub moderniści, którzy twierdzą, że ziarno prawdy istnieje w każdej religii.  Wbrew tym stanowiskom św. Maksymilian stwierdza jasno, że prawda jest jedna: ,,Chociaż nie wszyscy miłują prawdę, to jednak ona jedna tylko może być podstawą trwałego szczęścia. Prawda jest jedna. Nie możemy twierdzić, że Bóg istnieje, a zarazem zachowywać się tak jakby Go nie było. Nie możemy twierdzić, że tylko wiara katolicka jest prawdziwa, a jednocześnie uczestniczyć w obrzędach religijnych innych wyznań. Ojciec Kolbe stwierdza, że musimy się jasno określić aby nie popaść w sprzeczność:

,,Opatrzność Boża jest, albo jej nie ma. Podobnie prawdą jest na przykład, że ja te słowa obecnie piszę, a ty drogi czytelniku, je odczytujesz. Wobec tego nie może być prawdą zdanie przeciwne, tj. że ja tego nie pisałem albo żeś ty tego nie czytał. Bo <tak> i <nie> w tej samej sprawie prawdą być nie może. Prawdą jest albo <tak>, albo <nie>. Bo prawda jest tylko jedna”.

Św. Maksymilian w artykule ,,Prawda” napisał wyraźnie: ,,Rozliczne spotykamy po świecie wyznania religijne i dość powszechne zdania, że każda religia jest dobra. Ale nie można się z tym zdaniem zgodzić. Prawdą jest, że wielu z tych, co nie uznają żadne religii, albo tej czy innej są wyznawcami, mogą być wolni od wszelkiej winy przed Bogiem dlatego, że są całkowicie przekonani iż kroczą drogą prawdziwą, ale w rzeczy samej i w sprawach religijnych prawda może być tylko jedna i ci, co są inaczej przekonani o rzeczach, niż jest w rzeczywistości, mylą się. Ten tylko co wedle prawdy sądzi, ma prawdziwą wiarę”.

Rozważając ostatni artykuł  św. Maksymiliana,  możemy z całą pewnością stwierdzić, że o. Kolbe umarł za katolicką prawdę. Dziś siedemdziesiąt pięć lat po śmierci naszego założyciela obowiązkiem Rycerzy Niepokalanej jest walka o prawdę naszej wiary w jej niezmienionej postaci. Oto testament, który pozostawił nam ojciec Kolbe. Nie możemy zaniedbać tego obowiązku, zwłaszcza  w czasach, w których panuje tak wielka obojętność religijna. Dogmaty wiary  to nie moda, którą trzeba dostosować do ducha czasu, ale prawda, którą można jedynie objaśniać, a której nie wolno  zmieniać. Jak pisał św. Maksymilian ,,żadnej prawdy więc  nie może nikt zmienić, ale może tylko prawdy poszukiwać znaleźć i uznać, i do niej życie swe dostosować, pójść drogą prawdy we wszystkich sprawach, a zwłaszcza dotyczących ostatecznego celu życia, stosunku do Boga, czyli w sprawach religii…”. Św. Maksymilian Kolbe zauważa, że nawet jeśli na świecie pozostanie tylko garstka ludzi, którzy wyznają prawdę, to i tak sama prawda nigdy się nie zmieni: ,,Prawda jest potężna. Gdyby ktoś chciał zaprzeczyć i powiedział, że ani ja nie pisałem, ani tyś nie czytał, to nie prawda się zmieni, ale przeczący potknie, pomyli się. I chociażby takich przeczących było więcej nic na tym nie ucierpi siła prawdy (…) I nawet Pan Bóg żadnym cudem nie przekreśli i przekreślić nie może prawdy, bo On właśnie jest Prawdą istotną – Co za potęga prawdy! Potęga iście nieskończona, Boża”.

Nie podążajmy zatem za bezmyślnym tłumem, ale za prawdą, którą jest Bóg. Pan Jezus został skazany na śmierć głosem większości, a pod krzyżem pozostała tylko garstka, a mimo to prawda pozostała niezmienna: ,,Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie” (J 18,37). Piłat natomiast pytał kpiąco ,,czym jest prawda?” i umywając ręce skazał Pana Jezusa na śmierć. To porównanie przytacza również Winowska w książce o św. Maksymilianie: ,,Ktokolwiek w dziejach skazuje Chrystusa na śmierć, ten zawsze powtarza gest Piłata <cóż to jest prawda?>”

Kpiący stosunek do prawdy wyrażał również przedstawiciel wolnomularstwa Lessing, którego postawę abp. Marcel Lefebvre  skomentował  w następujących słowach ,,A zatem, gdyby Bóg trzymał w jednej ręce prawdę, a w drugiej poszukiwanie tejże prawdy, on, Lessing, zwróciłby się ku lewej ręce, aby trwać w poszukiwaniu prawdy, a nie, aby otrzymać prawdę. Jest to nie do wierzenia! (…) Przerażającym jest to odrzucenie prawdy i mówienie: niech Pan Bóg raczej mnie ukarze, niż da mi prawdę!”.  Nie jesteśmy na drodze poszukiwania prawdy! My ją posiadamy!”

Czy człowiek może być szczęśliwy bez prawdy? Św. Maksymilian stwierdza, że szczęście zbudowane na nieprawdzie nie może być trwałe,  i podkreśla, że: ,,jedynie prawda może być i jest niezłomnym fundamentem szczęścia tak poszczególnych ludzi, jak i całej ludzkości”.  Trwając przy prawdzie o. Kolbe zachował spokój i szczęście nawet wśród najgorszych katuszy obozu koncentracyjnego – własną krwią nasz święty potwierdził prawdziwość swojego ostatniego tekstu.

26 lipca 1942  r w Holandii odczytano list biskupów broniących żydów -( w konsenkwencji aresztowano Katolickich żydów wsród nich Karmelitankę  św Edytę Stein

26 lipca 1942  w Dachau zamordowano Karmelitę 61 letniego Tytusa Brandsmę

26 lipca 1942  Stanisławów zamordowano 3 Franciszkanów w tym O Pelegryna Haczelę 

O. Peregryn Haczela – wielki reformator zakonu-12 lat stał na czele Prowincji galicyjskiej-12 lat był asystentem generalnym w Rzymie.Rajmund Kolbe słuchając jego kazania, zapragnął zostać franciszkaninem.Jan Haczela urodził się 26 grudnia 1865 r.  koło Krosna.W 1885 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, otrzymał imię Peregryn.Pierwsze śluby zakonne złożył 17 września 1886 r. we Lwowie.Śluby wieczyste złożył w 1889 r., studia filozoficzno-teologiczne odbył w Kolegium Jezuitów w Krakowie.Święcenia kapłańskie otrzymał 15 lipca 1890 r. w Krakowie.W pierwszym roku po święceniach przebywał we Lwowie, a od roku 1892 – w Krakowie, gdzie franciszkanie otworzyli ponownie własne studium filozoficzno-teologiczne. O. Peregryn siedem lat wykładał tam filozofię i teologię.W latach 1930-1936 był wykładowcą teologii fundamentalnej i dogmatycznej w Kolegium Serafickim w Rzymie.W latach 1899-1902 był sekretarzem Prowincji galicyjskiej, w 1904 r. wybrano go gwardianem w Krakowie.Od roku 1905 do 1914 trzy kadencje był prowincjałem Prowincji galicyjskiej.W 1913 r. został asystentem generalnym zakonu w Rzymie. Drugi raz został wybrany asystentem i socjuszem generalnym w r. 1930.Funkcję asystenta generalnego pełnił 12 lat (w latach 1913-1919 i 1930-1936).Między pierwszym a drugim pobytem w Rzymie był gwardianem w Wilnie i Warszawie.W latach 1924-1927 po raz czwarty został wybrany prowincjałem. Łącznie urząd prowincjalski piastował 12 lat. Służył radą biskupom, którzy bardzo go cenili za wiedzę i doświadczenie.Głosząc kazania misyjne w parafii w Pabianicach w 1906 r. pozyskał dla zakonu młodego Rajmunda Kolbego, późniejszego św. Maksymiliana.Pod koniec życia był gwardianem w Jaśle i w Haliczu – Św. Stanisławie (obecnie na Ukrainie). aresztowano  go w Haliczu – Św. Stanisławie, razem z dwoma franciszkanami z tamtejszego klasztoru, o. Remigiuszem Wójcikiem (ur. w 1899 r.) i br. Stefanem Kosiorkiem (ur. w 1909 r.). Ci trzej zakonnicy zostali rozstrzelani 26 lipca 1942 r. w okolicach Stanisławowa (obecnie na Ukrainie).O Pelegryn Haczela miał 77 lat

W 1907 roku  O Pelegryn Haczela ze Lwowa prowadził w Pabianicach misje.Rajmund wraz ze swoim starszym bratem Franciszkiem, postanowił wstąpić do franciszkanów.W trzy lata potem podążył za nimi brat najmłodszy, Józef.Lwów przypomniał Rajmundowi czasy,  1 kwietnia 1656 r w katedrze lwowskiej przed cudownym obrazem Matki Bożej łaskawej król polski,Jan Kazimierz, ogłosił Maryję Królową Polski i złożył na Jej ręce ślubowaniePrzed tym samym obrazem postanowił i on także poświęcić się Maryi."Z twarzą pochyloną ku ziemi – napisze w swoich pamiętnikach – obiecałem Najświętsza Maryi Pannie,królującej na ołtarzu, że będę walczył dla Niej.W roku 1912 przełożeni wysłali go na dalsze studia do Krakowa. tego samego roku 1912 do Rzymu, gdzie zamieszkał w międzynarodowym kolegium serafickim.Równocześnie uczęszczał na znany uniwersytet papieski, prowadzony przez jezuitów, Gregorianum.Studia filozoficzne (1912-1915), jak i teologiczne (1915-1919) uwieńczył dwoma doktoratami.1 listopada 1914 roku Kolbe złożył profesję uroczystą, w czasie której dodał sobie imię Maria.Dnia 28 kwietnia 1918 roku Kolbe otrzymał święcenia kapłańskie.

Rzym był dla o. Kolbego opatrznościowy.W stolicy chrześcijaństwa zrozumiał, że nie tylko Polska, ale i cały świat powinien należeć do Chrystusa.W 1917 roku przypadały dwie rocznice, które o. Kolbemu dały wiele do myślenia:400-lecie wystąpienia Marcina Lutra i 200-lecie powstania masonerii.Dwie te okazje wykorzystali wrogowie Kościoła dla zamanifestowania do niego nienawiści.Burmistrz Rzymu, Żyd, Ernest Nathan syn Mazziniego ( przyjaciela Adama Mickiewicza) był  wielkim mistrzem masońskim.Zarządził on obchody z czarnym sztandarem giordanobrunistów, na którym był znak Lucyfera, depczącego św. Michała Archanioła.W czasie pochodu wołano: "Diabeł będzie rządził w Watykanie, a papież będzie jego szwajcarem (gwardzistą; sługą)".Maksymilian jako świadek patrzył z najwyższym bólem i oburzeniem, jak można było w Wiecznym Mieście dopuścić do takiej prowokacji.Jeszcze więcej drażniła go obojętność tłumu gapiów, nie reagującego na to bluźnierstwo.Równocześnie w tym samym roku 1917 świat katolicki obchodził rocznicę 75-lecia objawienia się NMP Alfonsowi Ratisbonne.Wspomniane wypadki natchnęły Maksymiliana, ażeby utworzyć z jednostek najbardziej bojowych i oddanych Maryi Niepokalanej rodzaj bractwa,które by skupiało w swoich szeregach wszystkich ludzi, którym sprawa królestwa Bożego na ziemi leży na sercu.W porozumieniu zatem z przełożonymi i po naradzie ze spowiednikiem w tym samym roku 1917,gdy był jeszcze subdiakonem, założył wśród swoich kolegów Rycerstwo Niepokalanej (Militia Immaculatae).

 

4 marca 1944 gdy wnuk Samuela Rothschilda -aktor Adolf Hitler  pisał o Polskim Narodze do Henryka Himmlera-Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie…Polacy, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem.Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyją ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych,wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.

4 marca 1944  w KZ Słonsk  został zamordowany Rene  Lefebvre – ojciec 39 letniego Kardynała Marcela  Lefebvre założyciela  Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X. polskiego Papieża przepowiedzianego 3 maja 1863 przez Anioła Stróża Polski( Słonsk od 1695 r było  był własnoscią Królowej Polski Katarzyny Opalińskiej Leszczyńskiej  )

Monachium  grudzień 2009 –św Maksymilian Kolbe zaprowadził mnie  do koscioła przy Schindlerplatz  dlaczego ?17-10-2004- Karmelta  O Zdzisław Florek stwierdza że w Kosciele św Maxymiliana Kolbe w Monachium ( miescie Maryji gdzie od 17 sierpnia 1704 regentką była córka Króla Sobieskiego  Teresa Kunegunda  Sobieska -Wittelsbach  )nie było obrazu Maryji instaluje Matkę Bożą w dzinsach !!!!!!!!..

Politycy promowani przez Kardynała Dziwisza 

Okładka tygodnika WPROST: 11/2005Okładka tygodnika WPROST: 2/2004