14 wrzesnia 2016 Rok Bożego Miłosierdzia Polska Solidarność pod patronatem św Księdza Jerzego Popiełuszki

 

14 wrzesnia 2016  Rok Bożego Miłosierdzia 

Królewskie Miasto Kraków 2016 w roku Bożego Miłosierdzia ,w 1050 rocznicę chrztu Polski 

Królewski Miasto Kraków patrz  

Nawrócenie Alfonsa  Ratisbonne’a.Ks Jerzy Popiełuszko Kazimierz I Karol Odnowiciel urodzony  25 lipca 1016 na Wawelu był potomkiem Karola Wielkiego 

Św. Adelajda, cesarzowa

Po śmierci ojca, w 1034 objął władzę w zniszczonym kryzysem lat poprzednich państwie.Książę został wygnany na Węgry W Polsce doszło do powstania ludowego, a w 1039(?) najazdu księcia Czech Brzetysława. W  1040 Kazimierz wspierany przez Matkę i jej rodzinę powrócił do kraju, przystępując do odbudowy zniszczonej organizacji państwowej i kościelne Mając 10 lat w1026 został oddany taj jak wczesniej jego dziadek Król Bolesław Chrobry do klasztoru w Kwedlinburgu  w celu zdobycia wykształcenia,złożył profesję zakonną i został oblatem, a w 1034 r. dostał od papieża dyspensę i wystąpił z zakonu.

Matka Boża Niepokalana Królowa Polski i masoneria na Wawelu

Wawel Król Jan III Sobieski i jego córka Teresa Kunegunda Regentka Bawarii w Monachium 

25 lipca 1016 w Krakowie na Wawelu urodził się Kazimierz Odnowiciel-praprawnuk Cesarza Rzymskiego ,Króla Niemiec Otona I i św Adelajdy 
4 marca 1386 W katedrze wawelskiej arcybiskup Bodzanta koronował Władysława Jagiełłę na króla Polski.
4 marca 1430 Władysław Jagiełło w Jedlnie nadał szlachcie polskiej przywilej w zamian za uznanie przez nią prawa jego synów do sukcesji.
4 marca 1484 zmarł  wnuk Króla Władysława Jagiełły 26 letni  królewicz Kazimierz, drugi syn Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki.
4 marca 1676 r po ósmej rano królowa Polski Maria Kazimiera, słynna Marysieńka Jana III, powita w zamku wawelskim córkę Teresę Kunegund
ę-matkę Cesarza Rzymskiego ,Króla Niemiec Karola VII czytaj

Teresa Kunegunda Sobieska  fundatorka Zakonu Serwitek w Monachium 

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO  Krzyż znaleziono 14 września 320 r W Jerozolimie na Golgocie zbudowano  dwie bazyliki: Męczenników (Martyrium) i Zmartwychwstania (Anastasis).13 września 335 r. odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie miejscowemu biskupowi obydwu bazylik.Na tę pamiątkę obchodzono co roku 13 września uroczystość Podwyższenia Krzyża świętego.Później przeniesiono to święto na 14 września – najpierw dla tych kościołów, które posiadały relikwie Krzyża, potem zaś dla całego Kościoła Powszechnego.

 14 września 1947  urodziło się 3 Kapłanów jeden w Polsce ks Jerzy Popiełuszko- 2 we Francji ks. Bernard Brien i Biskup Nancy   Jean-Louis Papin

Luigina Sinapi

Największą część drzewa Krzyża świętego posiada obecnie kościół św. Guduli w Brukseli gdzie pochowano urodzonego 12 sierpnia 1695 r wnuczka Króla Jana III Sobieskiego . Bazylika św. Piotra w Rzymie przechowuje część relikwii, którą cesarze bizantyjscy nosili na piersi w czasie największych uroczystości. W skarbcu katedry paryskiej jest cząstka Krzyża świętego, podarowana przez polską królową Annę Gonzagę, którą miała otrzymać od króla Jana Kazimierza. Największą część Krzyża świętego w Polsce posiadał kościół dominikanów w Lublinie. Stosunkowo dużą część Krzyża świętego posiada kościół św. Krzyża na Łysej Górze pod Kielcami. Miał ją podarować benedyktynom św. Emeryk (+ 1031), syn św. Stefana, króla Węgier (+ 1038). Od tej relikwii i klasztoru pochodzi nazwa „Góry Świętokrzyskie”. Wreszcie dość znaczna relikwia Krzyża świętego znajduje się w Bazylice Krzyża Świętego w Rzymie przy której mieszkała Luigina Sinapi 

Bildergebnis für luigina sinapi 12 apriel 1947

Dziadek Króla Polski Bolesława Smiałego -Włodzimierz (955–1015), wielki książę kijowski, postanowił zerwać z pogaństwem i rozesłał emisariuszy, aby zbadali trzy wielkie religie monoteistyczne. Jego posłów powitano w Konstantynopolu z wielkimi honorami, cesarz Bazyli II przyjął ich na audiencji, pokazano im bazylikę Hagia Sophia, a w niej święte relikwie. Jedną z nich obiecano Włodzimierzowi. Dla cesarstwa była to sprawa wielkiej wagi. Państwo Chazarów zostało niedawno rozbite przez Ruś Kijowską i tym samym na północnych granicach zniknął wypróbowany sojusznik. Stawką było nie tylko poszerzenie świata chrześcijańskiego, lecz także zyskanie na północy nowego sprzymierzeńca.Włodzimierz odrzucił religię żydowską bo wymagała obrzezania i zakazywała spożywania wieprzowiny. Odrzucił islam, mówiąc: „naród ruski nie może przyjąć religii zakazującej alkoholu”. I tak w roku 988 Włodzimierz Wielki przyjął chrzest z rąk mnichów bizantyjskich.Uroczystość odbyła się w Chersonezie Taurydzkim, starej kolonii greckiej na południu Krymu. W owym czasie Chersonez był miastem 50 kościołów. W jednym z nich Włodzimierz zstąpił do marmurowej chrzcielnicymi przyjął chrzest, a wkrótce potem w tym samym kościele poślubił księżniczkę Annę, siostrę cesarza. Jako część swego wiana przywiozła ona obiecaną relikwię. Konstantynopol nie chciał się rozstawać ze swą własną relikwią, której kult i liturgia były od wieków utrwalone. Włodzimierzowi odstąpiono relikwię jerozolimską.

31 sierpnia 1980 r. na prośbę ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks Jerzy Popiełuszko odprawił Mszę Świętą w Hucie „Warszawa” dla strajkujących.

17 stycznia 1982 roku odprawił po raz pierwszy Mszę za ojczyznę. Stanął nie tylko przed hutnikami, ale i przed całą Polską. Ludzi było ponad 20 tysięcy.te Msze zyskiwały coraz większą popularność. 

... Zło Dobrem Zwyciężył

zdjecie

14 września 2012 roku do chorego został zaproszony kapłan ks. Bernard Brien celem udzielenia mu sakramentu chorych. Kapłan nieco wcześniej nawiedził grób bł. Jerzego Popiełuszki, i skonstatował, że ma tę samą datę roku i dnia urodzin co ks. Popiełuszko. 

Jean-Louis PapinKatedra diecezjalna w Nancy1

14 wrzesnia 1947:urodził się  Jean-Louis Papin, francuski duchowny katolicki, biskup Nancy

Sam Neill podczas MFF w Toronto w 2008Jerzy Popiełuszko

14 wrzesnia 1947:urodzili się Sam Neill, nowozelandzki aktor, reżyser i scenarzysta filmowy pochodzenia irlandzkiego

Roberto Pirillo, brazylijski aktor, reżyser teatralny i telewizyjny

Jerzy Popiełuszko, polski duchowny katolicki, kapelan NSZZ "Solidarność", błogosławiony (zm. 1984)

14  wrzesnia  1947 w Hamburgu umiera 40 letni Franciszek Stachowiak 

14  wrzesnia 2012 r. w szpitalu im. Alberta Cheneviera w Créteil umierał  56 letni  François Audelan ojciec trzech córek-ksiądz z parafii Joinville-le-Pont w sam dzień swoich urodzin został wezwany, aby udzielić konającemu sakramentu chorych. Ów kapłan w W Warszawie nawiedził grób ks. Popiełuszki  odkrył tam, że jego data urodzin (14 września 1947) była dokładnie datą urodzin Księdza Jerzego.  Znalazłszy się teraz przy łóżku konającego – w sam dzień jego i swoich urodzin – modlił się głośno: „Posłuchaj, Jurku, dziś twoje i moje urodziny, więc jeśli masz coś zrobić, to zrób to właśnie dzisiaj”.

31 sierpnia  1944 r 31. dzień powstania warszawskiego: całkowitemu zniszczeniu uległ Pasaż Simonsa.
31 sierpnia 1944 r czołgi 1. Dywizji Pancernej Generała  Maczka przekroczyły Sekwane przejechały po moście„Warszawa" zbudowanym przez polskich saperów
31 sierpnia 1944 r Moskwa PKWN wydał dekret O wymiarze kary dla faszystowsko-hitlerowskich zbrodniarzy w praktyce stał się kolejnym narzędziem terroru wymierzonego w Armię Krajową i podziemie niepodległościowe, którego członkowie skazywani byli z identycznych artykułów co zbrodniarze niemieccy (często w tych samych celach więziennych osadzano byłych esesmanów, gestapowców razem z żołnierzami AK i członkami organizacji konspiracyjnych). M. in. na podstawie tego dekretu popełniony został w październiku 1952 mord sądowy na generale Emilu Fieldorfie ps. "Nil".
pomagała w tym  Wanda Wasilewska – nauczycielka z Klasztoru w Staniątkach w latach 1927- 1929   – ….tak jak przestępca  Bronisław Maria Komorowski który w latach 80 -tych wykładał historię w niższym Seminarium w Niepokalanowie założonym 19 wrzesnia 1926 przez św Maxymiliana Kolbe ..
31 sierpnia 1944 r  Warszawa na skutek bombardowania zniszczony został klasztor  Sakramentek.Siostry oddały się w ofierze za Polskę Chrystusową.Pod gruzami zginęło ponad 1000 osób, w tym  4 kapłanów i  35 sióstr zakonnych .

Nasz beatyfikowany 6 czerwca 2010  r w Warszawie  Ks Jerzy Popiełuszko urodził się na Białostocczyźnie 14 września 1947.

Od najmłodszych lat Alek dowiadywał się o tym, co tak naprawdę stało się 17 września 1939 r-

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego dnia 28 maja 1972 r. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.

Na obrazku prymicyjnym napisał znamienne słowa: „Posyła mnie Bóg, abym głosił Ewangelię i leczył rany zbolałych serc” 

Od maja 1980 roku rozpoczął pracę w Parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu osiedlu założonym w 1922 dla Komunistów  przez Bolesława Bieruta 

10 kwietnia 1983 roku  Warszawa  kapelan „Solidarności” odnotował czytaj 

10 kwietnia 1983  Warszawa -spotkanie Bł ks Jerzego Popiełuszki  zamordowanego w 1984 r  z Annną Walentynowicz zamordowaną 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem
10 kwietnia  1983  Niedziela Bożego Miłosierdzia kosciół św Józefa Hamburg Wandsbeck ostal wystawiony obraz Jezu Ufam Tobie
10 kwiecien 1983  Rzym  za przyczyną św Ojca Pio odżyła uważana za zmarłą  19 marca 1983 r  Wandy Mosca  żony Angelo Mosca   CUD OJCA PIO

Hamburg Papieże – Polscy Królowie i żydowska Solidarnosc

Hamburg -pradziadowie 1 Polskiej Królowej Rychezy i św Papież Benedykt V  

Solidarnosc w Hamburgu MKG -z ulotką z beatyfikacji 6 czerwca 2010 r ….10 milionów ludzi -10 milionów marzeń o Polsce ….

 

grób ks. Jerzego jest miejscem szczególnej modlitwy. W ciągu minionych lat grób Męczennika nawiedziło ponad 18 mln osób z całego świata. 

Modlił się tam 14 czerwca 1987 r. Sw  Jan Paweł II,

Modlił się tam 25 maja 2002 r. ks. kard. Józef Ratzinger.przygotowywany o roli Papieża Benedykta XVI 

6 czerwca 2010 r po 26 latach od męczeńskiej śmierci, ksiądz Jerzy Popiełuszko został wyniesiony do grona błogosławionych.

„Niech ta beatyfikacja zaowocuje zjednoczeniem wszystkich Polaków wokół tych spraw i wartości, za które Ksiądz Jerzy poniósł męczeńską śmierć” – mówił Arcybiskup Kazimierz Nycz.-

Warszawa 31 sierpnia 1944 , godzina 15  czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii.- o godzinie trzeciej po południu odmawiałyśmy nieszpory.Mimo spadających bomb rozpoczęłyśmy potem modlitwę wieczorną, zwaną kompletą:” Pod cieniem skrzydeł Twoich osłoń nas, Panie” Na zakończenie antyfona “Witaj, Królowo” “Przeto Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje ku nam zwróć, a Jezusa po tym wygnaniu racz nam okazać.” Zapanowała cisza I nagle straszliwy huk, ciemność, krzyk ludzki i wołanie komendanta: “Spokojnie, Państwo, to tylko filar!”Pomylił się jednak komendant. Nie był to filar, ale całe sklepienie kościoła runęło, grzebiąc pod gruzami zgromadzone dokoła Najśw. Sakramentu mniszki i około tysiąca osób cywilnych.W tym samym czasie zawaliły się też piwnice klasztorne, w których było czterech księży, reszta osób cywilnych i sióstr.Rankiem 1 września garstka 11  sióstr, które przeżyły bombardowanie, opuszczała gruzy.
Powstańcy, wstrząśnięci naszym nieszczęściem, wszyscy salutowali.

1 wrzesnia 1944 r Niemcy jeszcze raz zbombardowali kościół, co zmierzało tak jak 15  lutego 1944 Monte Cassino  całkowitego zrujnowania  Klasztoru fundacji Sobieskich 
2 września 1944 ustała akcja powstańcza na Starówce.

Świątynie zniszczone w powstaniu z 64 zostało tylko 9

Katedra św. Jana w powstaniu została wysadzona w powietrze. Na zdjęciu...
Na początku września 2 000 osób, w tym wielu rannych, zginęło pod gruzami zbombardowanych kościołów św. Jacka, św. Marcina i Sakramentek.Wypędzony przez Niemców wraz z grupą uczonych z domu profesorów przy ul. Brzozowej 10 i zamordowany został prof. Zygmunt Batowski – polski historyk sztuki, muzeolog.W ruinach Starego Miasta pozostało 35 000 cywilów (z czego około 5 000 rannych).

 Miejscem walk był kościół św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Powstańcy zdobyli świątynię 23 sierpnia i utrzymali się w niej pod nieustannym ostrzałem przez 14 dni. Zwalona figura Chrystusa sprzed kościoła, utrwalona na zdjęciach, stała się symbolem powstańczej Warszawy.

1 września 1944 r. Niemcy zbombardowali kościół Dominikanów pw. św. Jacka – ocalała tylko jedna kaplica Kotowskich. Naloty bombowe i atak artylerii zniszczyły także kościół św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży i wiele innych świątyń. Na Starym Mieście ocalały tylko dwa kościoły: Wizytek i seminaryjny, usytuowane przy Krakowskim Przedmieściu.  Symboliczny dla powstania jest również kościół św. Stanisława Biskupa w parafii św. Wojciecha na Woli. Niemcy urządzili w nim obóz przejściowy dla spędzanej tu ludności cywilnej – przeprowadzali selekcje, dokonywali egzekucji. W morzu ruin getta ocalał (spalony miał tylko dach) kościół św. Augustyna, w którym Niemcy urządzili punkt obserwacyjny, magazyn broni i amunicji. Po upadku powstania Niemcy przystąpili do systematycznego niszczenia zabudowy Warszawy, szczególnie obiektów zabytkowych. Taki los spotkał także kościoły. Przy ul. Żytniej spalony został kościół i klasztor Zgromadzenia Sióstr Bożego Miłosierdzia Wycofując się z Warszawy, okupanci dwukrotnie podkładali ładunki wybuchowe pod kościół (dzisiejszą katedrę) św. Floriana na Pradze. –z szesnastowiecznego kościoła św. Marcina przy ulicy Piwnej ocalał tylko spalony w połowie krzyż Chrystusa, Po wojnie władze nie pozwoliły na odbudowę trzech kościołów, w tym kościoła św. Rodziny na Powiślu, na którego miejscu stoi dzisiaj jeden z gmachów Uniwersytetu Warszawskiego. Dopiero kilka lat temu na placu Teatralnym został odbudowany kościół św. Andrzeja (dzisiaj środowisk twórczych), ale znacznie pomniejszony

dudaggz głębi korytarza wybiegli: Piotr Duda, Tadeusz Majchrowicz, Bogdan Biś, Ewa Zydorek, asystent Piotra Dudy, dwóch nieznanych nam pracowników NSZZ Solidarność.Panowie Duda i Majchrowicz naruszyli nietykalność cielesną Wincentego Komana. Tadeusz Majchrowicz wyrwał i zniszczył tubę, asystent Dudy i Ewa Zydorek prowokowali do bójki. Pracownik NSZZ użył gróźb karalnych. Pomimo odległości do dwóch metrów od winy, Wincentego Komana przeciągnięto 4 m do schodów i po nich go wypchnięto, aby go zastraszyć i użyć względem niego realnych gróźb karalnych. Kierownictwo NSZZ Solidarność straszyło Policją, kiedy zebrani czekali na wezwanie Policji, aby ona zadecydowała o sprawie i wydała jakieś polecenia. Policji nie wezwano a kierownictwo KK sami dokonali samosądu wyrzucając zebranych z budynku Solidarności używając krzyków wyzwisk i pomówień.

15 sierpnia 2015 w  Gdańsku w 1210 rocznica powstania Dachau -15 sierpnia 805 r –odsłonięto pomnik Anny Walentynowicz matki,, Polskiej Solidarnosci  ,,przemawiał  Prezydent Adamowicz Prezydent Gdańska działający  na rzecz oszutów, złodziei i morderców przeciwko włąścicielom Stoczni Gdańskiej SA. 

15 sierpnia 95 rocznica  Cudu nad Wisłą -15 sierpnia 1920 w 86. rocznicę urodzin Anny Walentynowicz 15 sierpnia 1926 r  w  78 rocznicę Kapelana Solidarnosci  Bp Frankowskiego -15 sierpnia 1937 w 78 rocznica początku operacji  polskiej  NKWD (1937–1938) zamordowania 111 tys Polaków 

W 70 rocznicę cudownego uzdrowienia Barbary Kloss za przyczyną Siostry Faustyny 15 sierpnia 1945 r 

Błogosławiony Ksiądz Bronisław Komorowski urodzony 25 maja 1889- zamordowany rytualnie 22 marca 1940 w Stuthofie .Chluba Parafii Św. Stanisława BM, 'Polonii Gdańskiej' i całej Polski. 

Nasz Ks Bronisław Komorowski w Kosciele Serca Jezusa Gdańsk -Wrzeszcz 

 czytaj

17 sierpnia 

17 sierpnia 1980 r. Ks Jankowski odprawił na terenie stoczni nabożeństwo dla strajkujących.  "Płakałam, bo jeszcze nigdy nie przeżywałam tak głęboko radości z uczestniczenia w nabożeństwie; cieszyłam się za tych wszystkich, którzy powrócili do Boga; czułam ogromną ulgę, że udało się pokonać >tor przeszkód< i wymusić zgodę tych, co rządzą, na odprawienie Mszy świętej w stoczni" W nocy z 16 na 17 sierpnia 1980 r. powstał Międzyzakładowy Komitet Strajkowy, a Anna Walentynowicz weszła w skład jego prezydium.

17 sierpnia 1980 , w niedzielę, ksiądz Jastak odprawił mszę w Stoczni Komuny Paryskiej i w Porcie Gdyńskim.

 

Kilkuset morderców rządzi Polską – potwierdza 2015 r W. Sumlińskim z  Żoliborza  
Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa  na Żoliborzu.została utworzona 11 grudnia 1921 z inicjatywy   BOLESŁAWA BIERUTA z  PPS  …dla działaczy komunistycznych  patrz  judeosatanista Bolesław Bierut -jako pułkownik NKWD w 1935 roku spotykał się w Gdańsku – Oliwie z przyszłym gauleiterem Forsterem[w domku przy ul. Piastowskiej 28] …aż do śmierci, “spokojnie“ rządził Perewiślanym Krajem o nazwie Polska Rzeczpospolita Ludowa  Był na Pomorzu 26 maja 1947 roku, w Zielone Świątki, w Kościerzynie, Elżbieta Zawadzka agent polsko – języcznej grupy gestapo [obecnie przedstawiana jako gen. AK], organizuje uroczystość na którą przyjeżdża płk NKWD i agent Gestapo w jednej osobie Bolesław Bierut. [od co najmniej 1935 roku współpracujący z gestapo] oraz inny agent Gestapo Michał Rola Żymierski wraz z pierwszym premierem komunistycznego Rządu w Polsce – Edwardem Osóbką Morawskim.Uroczysty zjazd był poświęcony nadaniu honorowego obywatelstwa Kościerzyny– B.Bierutowi i M. Roli Żymierskiemu, W zamian “Honorowi Obywatele” odznaczyli Jana Szalewskiego i Aleksandra Arendta, Medalem Zwycięstwa i Wolności .Uroczystość została uświęcona mszą polową.  sugerując  że są “Polakami i Katolikami”.
 1 sierpnia 1944 Powstanie warszawskie o godz. 13.30
W Kotłowni WSM (róg ul. Suzina i Próchnika) rozpoczęło się
Halina Hołownia z domu Wołłowicz, ciotka Bronisława Komorowskiego

7 listopada 1939 Wocławek  Burmistrz Dachau aresztuje  Biskupa Michała Kozala  44 duchownych a Hans Frank w Krakowie uwalnia swojego przyjaciela Fryderyka Zolla

Wocławek 9 kwietnia 2010  dlaczego w zdjęcie Biskupa Michała  z Ingresu 13 sierpnia 1939 r wbito oswietlenie ??? 
 Hans Frank na Wawelu czuł się  królem Polski. Frank nie rządzi, on panuje.  »Król Stanisław «, jak mówią o Franku starzy towarzysze partyjni, wydaje się sobie polskim władcą i dziwi się, że straż nie prezentuje broni, gdy wchodzi do niemieckiego budynku urzędowego.”Sam  H. Frank mówił,  że:  „obecnie nie da się ich /Polaków – ZKE/ pozbyć. – „Za kilka lat Polaków już tu nie będzie" – groził.

Fryderyk Zoll  -dziadek  Andrzeja Zolla współpracował z hitlerowcami…..aresztowany 6 listopada 1939 r Fryderyk Zoll jako prorektor UJ zachęcał już w 1914 roku,  do kolaboracji z   rosyjskim – okupantem,pomagając Leninowi .
16 października 1944 r.Gubernator Generalny Hans Frank przyjął na Wawelu meldunek Oskara Dirlewangera o stłumieniu powstania w Warszawie.
560  rocznica Koronacji św Jadwigi na Wawelu
16 października 1944 r.Na krakowskich Dębnikach policja zorganizowała łapankę młodych kobiet.
16 października 1944 r.Ostatnie jednostki węgierskie stacjonujące w Krakowie Niemcy rozbroili, a żołnierzy wywieźli w nieznanym kierunku.
16 października 1944 r.Niemcy ustanowili nawet specjalną odznakę za udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego, tzw. Warschauer Schild patrz

Kaci Warszawy, którzy uniknęli sprawiedliwości
Von dem Bach pracował po wojnie jako stróż nocny, zmarł w roku 1972 w szpitalu więziennym w Monachium
Reinefarth? Po wojnie sąd w Hamburgu  zwolnił go z wszelkiej odpowiedzialności "z braku dowodów winy".Dokonał żywota w roku 1979 jako szanowany obywatel – pełnił funkcję burmistrza miasta Sylt na wyspie Westerland, byłposłem do Landtagu (parlamentu regionalnego prowincji Szlezwik-Holsztyn), prowadził też kancelarię adwokacką. Przyznano mu  najwyższą rentę generalską. 

Królowa św Jadwiga koronowana 16 pazdziernika 1384 na Wawelu na Króla Polski 
Sw Jadwigo Królowo -praprawnuczko Bł Jolanty i Bolesława Pobożnego  módl się za nami -64 lata po pierwszej Koronacji Pradziadków Sw Jadwigi Królowej na Wawelu .koronowana została ich prawnuczka Sw Jadwiga jako Król Polski 560  rocznica Koronacji św Jadwigi na Wawelu stała się okazją dla zbrodniarzy-16 pazdzienika 1944  Wawel Król Polski Hans Frank( przyjaciel prawnika Fryderyka Zolla nagradzał morderców Polaków z powstania Warszawskiego ) 
Fryderyk Andrzej Zoll  ur 27 lutego 1970 r  praprawnuk Józefa Chrystiana  Zolla  prawnuk Kaboranta Fryderyka Zolla  jako prawnuk współpracuje z  synem Hansa Franka -Niklasem Frankiem –
dziś prawnuk Fryderyka Zolla jest profesorem  w Osnabrück.Lehrstuhl für Europäisches und Polnisches Privatrecht sowie Rechtsvergleichung.European Legal Studies Institute Süsterstraße 28 49074 Osnabrück
Hans Frank,, zawisł na szubienicy w norymberskim więzieniu 16 października 1946 r.


1 sierpnia  1944 r Ciocia Prezydenta Bronisława Marii Komorowskiego ratuje życie  tatusiowi braci Kaczyńskich-Helena Wołłowicz – ciotka Bronisława Komorowskiego (PO) pod pseudonimem "Rena" była łączniczką i sanitariuszką w pułku Baszta.Dwa razy ratowała życie Rajmunda Kaczyńskiego "Irki", późniejszego ojca Jarosława i Lecha Kaczyńskich (PiS).

 W kwaterze C6 na Powązkach spoczywa  judeosatanista  Wojciech Jaruzelski-W bezpośredniej okolicy znajdują się grobowiec Bolesława Bieruta, grób gen. Berlinga oraz pomnik i kwatera 50 Patriotów Polskich powieszonych przez hitlerowców.Obok jest aleja z krzyżami powstańców warszawskich.Dekretem  z 26 października 1945 r."O własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m.st. Warszawy", podpisany został przez Bolesława Bieruta.Skutkiem jego wejścia w życie było przejęcie wszystkich gruntów w granicach miasta przez gminę  KOMUNISTYCZNEGO m.st. Warszawy

Zeznania Krzysztofa Winiarskiego dotyczące Prezydeta Polski Bronisława Marii Komorowskiego  w procesie Wojciecha Sumlińskiego 30.X.2015 słuchaj 
Szokujące doniesienia o prezydencie Komorowskim, Aneks, WSI i powiązania z Rosją. RELACJA z procesu Sumlińskiego

Oskarżony Wojciech Sumliński    ur. 15 kwietnia 1969 w Warszawie)dziennikarz, publicysta; pracował w „Życiu", „Gazecie Polskiej" i „Wprost".
W tygodniku „Wprost" ujawnił  materiały dotyczące lobbysty Marka Dochnala z parą prezydencką, Aleksandrem i Jolantą Kwaśniewskimi (2004-2006).
Autor książki pt. „Kto naprawdę go zabił?" o zabójstwie księdza J. Popiełuszki.30 lipca 2008 Wojciech Sumiński  próbował popełnić samobójstwo w warszawskim kościele pw. św. Stanisława Kostki

Gnadenbild Heede

8 marca  1913 Polski Papież Pius X zaprasza do Rzymu pielgrzymów -pisze o tym Sw Maxymilian Kolbe w liscie do brata 3 maja 1913 r 

Uczestnicy śląskiej pielgrzymki do Rzymu 5 pazdziernika 1913 roku Śląska pielgrzymka, która wyruszyła do Wiecznego Miasta liczyła 372 wiernych

Papież Pius X w liście pasterskim z 8 marca 1913 roku wezwał katolików do uroczystego obchodzenia rocznicy ważnego wydarzenia w historii Kościoła – edyktu mediolańskiego z 312 roku, który wprowadził w Cesarstwie Rzymskim wolność wyznania.Na pamiątkę tego wydarzenia papież Pius X obiecał odpust jubileuszowy dla mieszkańców Rzymu oraz dla tych, którzy na niego przybędą. 

3 maja 1913 Maxymilian pisze z Rzymu do brata Józefa…Niedawno byli tu w Rzymie Polacy z Poznańskiego przeważnie, choć i dużo było Galicjan i Królewiaków. Po zwiedzeniu Rzymu część ich pojechała na 24 Kongres Eucharystyczny na Maltę, część – zwiedzić Neapol, a reszta wróciła zaraz do domu. W Rzymie w tym roku (ponieważ jest jubileuszowy) odbywają się wspaniałe nabożeństwa celebrowane głównie przez kardynałów lub arcybiskupów. Zresztą w liście do Mamy napiszę więcej. Teraz proszę Cię tylko gorąco o modlitwę za mnie i nasz Zakon-W r. 1913 Kościół katolicki obchodził 1600 rocznicę edyktu mediolańskiego, który zakończył prześladowania chrześcijan w państwie rzymskim i przyznał im wolność publicznego wyznawania wiary świętej

W marcu 2013 r 1700 rocznicę edyktu mediolańskiego polscy ? biskupi uczcili w Izaelu zaproszeni przez Peresa (łączyli się w wyborze nowego Papieża Franciszka w Rzymie 13 marca 2013 ..

W Rzymie w wyborach uczestniczyła żydówka  Angela Merkel zaprzyjazniona z Papieżem Franciszkiem od 12 pazdziernika 1986 r gdy przebywał w Hamburgu

Styczeń 2015 Słowa kanclerz Angeli Merkel, że "islam należy do Niemiec", spotkały się z krytyką w jej własnej partii – CDU. Adwersarze Merkel zwracają uwagę, że niemiecka kultura opiera się na chrześcijań­stwie i judaizmie. Szeregowi członkowie partii zwracają legitymacje.Podczas wystąpienia w Bundestagu w czwartek Merkel przypomniała słowa byłego prezydenta Niemiec Christiana Wulffa z 2010 roku, że nie tylko chrześcijań­stwo i judaizm, lecz także islam "należy do Niemiec" – jest częścią niemieckiej tożsamości.czytaj

—————————————————————————————————————————————————————-

Rzym -Monachium -Kraków 

25 maja  1913   Monachium  -24 rocznica urodzin  kleryka Bronisława Komorowskiego w Pelplinie -26 rocznica urodzin chorego św Ojca Pio  –24 letni Adolf Hitler przybywa do Monachium przygotowując się do swojej roli w Monachium .. w kosciele Teatinów 

 24 sierpnia 1900  Lenin wziął udział w konferencji rosyjskich marksistów w  Szwajcarii-zdecydowano, że gazeta będzie drukowana w Monachium, tam też Uljanow przeniósł się we wrześniu. Pierwszy numer ukazał się 24 grudnia 1900. Druga publikacja SDPRR – Brzask – ukazała się w marcu 1901 rok. Pismo zawierało artykuły autorstwa Polkę Różę Luksemburg.W grudniu 1901 roku przyjął pseudonim „Lenin”. Po odbyciu kary zesłania w Monachium dołączyła do niego żona. Została jego osobistym sekretarzem i wspomagała wydawanie „Iskry. Lenin pisał dla „Iskry” kolejne artykuły,- śledzonyprzez bawarską policję,  przeniósł się do Londynu. Przybył z żoną do miasta w kwietniu 1902 roku. Małżeństwo wynajęło mieszkanie w St. Pancras. Wiele czasu spędzał odtąd w czytelni Muzeum Brytyjskiego.Zaprzyjaźnił się natomiast z Trockim, który również przybył do miasta. Przed przenosinami spędził wraz z matką i siostrą wakacje w Bretanii.W marcu 1902 roku powołany został Komitet Organizacyjny Kongresu SDPRR. . Pierwotnie planowano zorganizować kongres w lipcu tego roku w Brukseli. Działacze zmienili więc miejsce spotkania na londyński Brotherhood Church.W maju 1904 roku wydał broszurę Jeden krok do przodu, dwa kroki w tył,  w czerwcu udał się na wakacje na wieś,.Do wiosny bolszewicy zdominowali kierownictwo partii. . W grudniu założyli  bolszewicką gazetę „Naprzód”W styczniu 1905 roku masakra  protestujących w Sankt Petersburgu przeszła  do historii jako krwawa niedziela i doprowadziło do wybuchu rewolucji 1905 roku[.Lenin wezwał bolszewików w Imperium do większego zaangażowania w wydarzenia rewolucyjne oraz wzywał do zbrojnego powstania – wzięły udział w III Kongresie partii w Londynie w kwietniu 1905 roku.  Lenin umocnił swoją dominację w partii.. Nadzorował powstanie nowej bolszewickiej gazety „Proletarij” („Proletariusz”)Adolf Hitler i rosyjski emigrant   Lenin  teoretyk (jeszcze ) spotkali się w Wiedniu w 1909 r. Hitler miał wtedy 20 lat a Lenin dwukrotnie więcej .Grali w szachy w mieszkaniu bogatej żydowskiej rodziny Rotszyldów  , u której toczyło się bogate życie towarzyskie ówczesnego Wiednia .Obecna na spotkaniu Emma Lowenstram – nauczycielka sztuki uwieczniła ten fakt malując akwafortę zatytułowaną "Gra w szachy : Lenin z Hitlerem – Wiedeń 1909 ". Na odwrocie akwaforty istnieją autografy obu namalowanych na niej panów .

Winston Leonard Spencer Churchill KGOM (ur. 30 listopada 1874 w Blenheim Palace zm. 24 stycznia 1965 w Londynie)  dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa, laureat literackiej Nagrody Noblahonorowy obywatel Stanów Zjednoczonych. w 1913 r ma 39 lat 

16 czerwca 1913   Moskwa powstaje  ogólnomoskiewski Związek Zawodowy Solidarność

16 czerwca 1913 r w Moskwie połączyło się 60 zakładów w ogólnomoskiewski Związek Zawodowy ,,Solidarnosc ,, czytaj-  prof. dr hab. Edward Wiśniewski

13  grudnia 1913  Kraków spotkanie Lenin  -Stalin -Hitler -Piłsudzki-Szymborski ojciec Noblistki Wiesławy -Leon Wasilewski -ojciec Wandy 

[Ul. Szewska, kamienica] nr 16, w której w r. 1913 [22 kwietnia] Włodzimierz Lenin wygłosił odczyt do słuchaczy Uniwersytetu Robotniczego im. Adama Mickiewicza na temat „Ruch robotniczy w Rosji a socjaldemokracja”. W fasadę domu wmurowana jest pamiątkowa tablica (s. 107).

Parter domu nr 7  [przy ul. św. Krzyża] zajmowała przed I wojną światową studencka organizacja „Spójnia”. 21 marca 1914 r. Włodzimierz Lenin wygłosił referat pt. „Rosyjska socjaldemokracja a kwestia narodowa”. Fakt ten upamiętnia tablica na froncie domu (s. 104).

13 grudnia 1913  – na posiedzeniu Rady Naczelnej działającego w Galicji Polskiego Stronnictwa Ludowego nastąpił rozłam; w początku następnego roku powstały PSL „Piast” i PSL „Lewica”.

13  grudnia 1913 –Włodzimierz Lenin wygłosił w lokalu Uniwersytetu Ludowego w Krakowie, przy ul. Szewskiej 16, odczyt pt. „Ruch robotniczy w Rosji a socjalna demokracja”.

Widok ze skrzyżowania z ul. Jagiellońską na północny zachód. Perspektywę zamyka budynek Teatru Bagatela.

Ulica Szewska – jedna z ulic Starego Miasta w Krakowie, zaczyna się w Rynku Głównym i prowadzi do ulicy Podwale, gdzie dawniej istniało przedmieście Garbary z młynami i foluszami królewskimi. -jest częścią dawnego traktu śląskiego (konkretnie prowadzi na Bytom). Jej przedłużeniem w kierunku zachodnim jest ulica Karmelicka.Wzdłuż ulicy pozostawiono tory, po których dawniej tramwaj dojeżdżał do Rynku Głównego

 

Kościół św. Franciszka Salezego klasztor wizytek,znajdujący się na rogu ul. Krowoderskiej 16 i placu Biskupiego w Krakowie.

YMCA …. Założony na zbliżonym do prostokąta rzucie budynek YMCA wzniesiono u zbiegu  ulic Krowoderskiej i Biskupiej w latach 1925–1926.  ..celowo przy Klasztorze Wizytek 

YMCA, posiadająca brytyjsko-amerykańskie korzenie była organizacją protestancką.Budynek powstał dzięki środkom amerykańskiego przemysłowca Sereno Pecka Fenna, prezesa YMCA w Cleveland, który  przebywał w Krakowie.Krakowski gmach YMCA był wielofunkcyjny. W budynku znajdował  się  pierwszy w Polsce kryty basen oraz boisko do koszykówki ulokowane na części… dachu.Basen służył również jako miejsce organizacji dużych zawodów sportowych, dla publiczności z 239 miejscami siedzącymi.Na elewacji od ulicy Krowoderskiej znajduje się tablica upamiętniającą fundatora gmachu o treści:„SERENO P. FENN AMERYKANIN PRZYJACIEL POLSKI UFUNDOWAŁ R. 1926 GMACH POLSKIEJ Y.M.C.A. W KRAKOWIE”.

ul. Krowoderska 8 / ul. Biskupia 19Stare Miasto

Józef Piłsudski zaczynał jak w westernie, otarł się o Lenina, a płakał po nim Hitler

Na uczelni Ziuk poznał rewolucjonistów z Narodnej Woli – organizacji, która planowała zamach na życie cara  W grupie tej działał też Bronisław Piłsudski, a jednym z czołowych działaczy był Aleksander Uljanow, starszy brat Włodzimierza Lenina.Plany Narodnej Woli zostały jednak zdekonspirowane a jej członków: Bronisław dostał 15 lat łagru na Sachalinie, a Józef -5 lat zsyłki w głąb Rosji.- brat Lenina zawisnął na szubienicy.Kiedy okres zsyłki się skończył, Piłsudski wrócił do Wilna i wstąpił do Polskiej Partii Socjalistyczne-został redaktorem naczelnym partyjnego Robotnika.Jeździł do Londynu, namawiał, prosił o poparcie dla działań wojskowych.Jednak nie tylko walka o wolną ojczyznę zaprzątała uwagę Piłsudskiego. Jego słabością były  kobiety.Dla pierwszej żony, Marii Juszkiewiczowej, zmienił nawet wyznanie i został luteraninem. Nie przeszkadzało mu też, że Juszkiewiczowa wcześniej była już mężatką.Po dekadzie związek zaczął mu ciążyć, a na horyzoncie pojawił się nowy obiekt pożądania – socjalistka Aleksandra Szczerbińska,nie przeszkadzał mu fakt, że on sam jest żonaty. – po kilku latach romansu Piłsudskiemu urodziła się dwójka nieślubnych dzieci, a jego małżeństwo istniało już tylko na papierzeJuszkiewiczowa zmarła w 1921 roku, 22 lata po ślubie. Piłsudski doświadczony w tej kwestii zmienił więc wiarę po raz kolejny i znów stał się katolikiem. Przy drugim małżeństwie sielanka trwała jeszcze krócej, niż w przypadku pierwszego.czytaj.Piłsudski nigdy nie był zadowolony ani z rządów,-Publiczne szmaty – mawiał o posłach Sejmu drugiej kadencji, naród wspaniały, tylko ludzie ku… – kwitował polską mentalność…W swoich ostatnich latach Piłsudski na tyle zmienił poglądy polityczne, że nie odmawiał spotkań z  politykami hitlerowskich Niemiec, z Josephem Goebbelsem na czele. Po śmierci Piłsudskiego w 1935 roku z Niemiec napłynęły liczne kondolencje, a gazeta Voelkischer Beobachter pisała: Nowe Niemcy pochylą swe flagi i sztandary przed trumną tego wielkiego męża stanu, który pierwszy miał odwagę otwartego i pełnego zaufania porozumienia z narodowo-socjalistyczną Rzeszą.Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową, a polskim władzom przekazał list kondolencyjny i wziął udział w symbolicznej mszy na cześć Piłsudskiego w berlińskiej katedrze, podobno roniąc przy tym łzy. Był zafascynowany polskim politykiem do tego stopnia, że nawet po zajęciu Polski przez III Rzeszę w 1939 roku, kazał złożyć wieniec w krypcie Piłsudskiego na krakowskim Wawelu.

1 listopada 1937 objawia się Matka Boża Królowa Dusz Czyśćcowych podad 100 razy do 3 listopada 1940 r 

13  grudnia 1938 w Hamburgu powstał obóz KZ Neuegamme  gdzie zastępcą komendanta był  dziadek Donalda Tuska 

13 grudnia 1970 zablokowano Stocznię Gdańską im. Lenina,a do próbujących z niej wyjść na ulicę robotników, wojsko otworzyło ogień.

13 grudnia  1981   Stan Wojenny .

Newspaper

20 stycznia 40 r Matka Boża w Saragossie obiecała pomóc św Jakubowi
20 stycznia 250 roku w Rzymie umiera Papież św Fabian

20 stycznia 1745 Monachium umiera Cesarza Rzymski ,Król Niemiecki Karol VII -wnuk Króla Polski Jana III Sobieskiego 

20 stycznia 1842 r w Rzymie ukazuje się Matka Boża -dzień chrztu św Biskupa Józefa Pelaczara
20 stycznia 1917 r nasz święty Maxymilian w Rzymie postanawia założyć Rycestwo Niepokalanej

20 stycznia 2013 w Rzymie otworzono Muzeum Masonerii

Apel do katolików świata św Piusa X ogłoszony 2 sierpnia 1914r., aby wyrazić „gorzki ból” obecnego czasu, był pełnym cierpienia krzykiem ojca, który widzi synów stojących naprzeciw siebie.Św Pius X zmarł 20 sierpnia 1914 r

2 sierpnia 1914 r  Monachium  -Adolf Hitler 

2 sierpnia 1914 r  Kraków      -Józef Piłsudzki .

29 maja 1954 r sługa boży Pius XII kanonizował Piusa X pierwszego Papieża polskiego pochodzenia
29 maja 1954 r
 z inicjatywy masona Józefa Retingera rozpoczęło się pierwsze spotkanie Grupy Bilderberg.

Król Polski na Wawelu ( 1939-1945)Hans Frank,, zawisł na szubienicy w norymberskim więzieniu 16 października 1946 r

Hans Frank  zawisł na szubienicy 16 października 1946 r. niewiele jednak zabrakło, aby pożegnał się z tym światem w styczniu 1944 r.Niklas FrankDziś do Polski  przyjeżdza syn Hansa Franka -Nikas Frank z Hamburga dziennikarz magazynu „Stern”, niegdysiejszy korespondent wojenny relacjonujący konflikty na Bliskim Wschodzie, był jednym z pierwszych dziennikarzy zachodnich, którzy przeprowadzili wywiad z Lechem Wałęsą w 1983 r W trakcie wywiadu dla „Sterna” z 23 września 1997 r., który przeprowadził dziennikarz tego pisma Nicolas Frank syn zbrodniarza Hansa Franka  Jaruzelski wyraził swą wdzięczność także dla Henriego Nannena, redaktora naczelnego „Sterna”, za wykazanie na łamach pisma „zrozumienia” dla wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.Podobnie zareagowali szefowie mediów. Rudolf Augstein,  redaktor magazynu „Der Spiegel”, wspierał na łamach swego pisma rozbicie „Solidarności”, podkreślając na końcu:„Niespokojna Polska oznacza zawsze zagrożenie wojną dla Europy […], nawet w czasach atomu”. bankierzy niemieccy z ulgą i zadowoleniem przyjęli wprowadzenie stanu wojennego, ponieważ obawiali się o los swoich kredytów,których udzielili wcześniej reżimowi w Polsce.

Więzienie Montelupich  gdzie zamordowano w 1949 r 23 letniego Polaka  Jana Rokitę  
KIM jest   Izaak G o l d w i c h t  występujący jako  JAN MARIA ROKITA ? 

Zdjęcie numer 4 w galerii - Rokita wyrzucony z PO.

17 sierpnia  1989 roku  Izaak G o l d w i c h t jako Jan Maria Rokita  zostaje szefem sejmowej komisji mającej badać zbrodnie i przestępstwa z czasów stanu wojennego  . W sierpniu 2009 zakończył współpracę z „Dziennikiem”z Hamburga .Pierwsza żona Jana Marii Rokity Katarzyna Zimmerer (ur. 1961 w Krakowie) córka niemieckiego dziennikarza Ludwika Zimmerera z Hamburga i żydówki Joanny Olczak-Ronikier.felietonistka Tygodnika Powszechnego.Tesc  Jana Marii Rokity Ludwig Zimmerer (ur. 1924 w Augsburgu, zm. 1987–żydowsko – niemiecki dziennikarz , korespondent  mediów  z Hamburga .W 1956 został pierwszym po wojnie akredytowanym korespondentem z Niemiec Zachodnich.W 1959  roku przyjechał do Polski, gdzie zamieszkał na stałe.Przez ponad 20 lat mieszkał w Warszawie na Saskiej Kępie.Pracował dla gazety "Die Welt", telewizji ARD i radia Norddeutscher Rundfunk.Był szpiegiem niemieckim -kolekcjonerem dzieł sztuki ludowej .Jego pasji w 1978 Andrzej Wajda poświęcił film dokumentalny Zaproszenie do wnętrza produkowany w  Hamburgu. W 2013 prezydent przestępca Bronisław Maria Komorowski, za wybitne zasługi we wspieraniu przemian demokratycznych w Polsce, za dawanie świadectwa prawdzie o sytuacji w Polsce w czasie stanu wojennego, za osiągnięcia w działalności dziennikarskiej i na rzecz zbliżenia polsko-niemieckiego, pośmiertnie odznaczył go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.Był mężem żydówki Joanny Olczak-Ronikier i ojcem Katarzyny Zimmerer.  czytaj