2 sierpnia 2016 Rok Bożego Miłosierdzia Kardynał Macharski – Karmel w Oswięcimiu i urodziny Matki Bożej 5 sierpnia 2016 r na Wawelu

 2 sierpnia 2016  Rok Bożego Miłosierdzia  – Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej

2 sierpnia 1984 Karmelitanki przybyły do Oswięcimia 

2 sierpnia 2016 odchodzi Kardynał Macharski 

Został zamordowany za wybuch powstania. 70. rocznica śmierci gen. Grota-Roweckiego

2 sierpnia 1944 zamordowano Generała Roweckiego 

"Królowo Aniołów, módl się za nami".  wezwanie zostało   włączone do Litanii Loretańskiej

Ikona Matki Bożej - Królowej Aniołów

2 sierpnia 1944   Warszawa w jezuickim Domu Pisarzy przy ulicy Rakowieckiej 61

żołnierze SS zamordowali ponad  40 osób – w tym 8 kapłanów i 8 braci 

2 sierpnia 1944 żołnierze SS rozstrzelali przy ulicy Rakowieckiej 37 około 600 Polaków.

5 sierpnia 2016  w Krakowie na Wawelu w Roku Bożego Miłosierdzia 

 Polacy z Krwi i Kości, właściciele tej ziemi jaką jest Polska – spojrzą głęboko w oczy zbrodniarzom i kolaborantom udającym Polaków.

Stanisław Hozjusz

Naród Polski potrzebuje prawdy

5 sierpnia 1579 r  zgasła jedna z najświetniejszych gwiazd polskich, której promienie oświecały cały wówczas świat chrześcijański. 

 zgasł jeden z najpotężniejszych geniuszów polskich któremu Polska zawdzięcza utrzymanie wiary katolickiej

Kardynał Stanisław Hozjusz  z Krakowa  urodził się 5 maja 1504 r. w Krakowie z ojca Ulryka Hosa, któryosiadł w Krakowie, a potem był prokuratorem miasta Wilna.

Ponieważ ojciec Kardynała był Niemcem z rodu, dlatego pragnęli go Niemcy, którzy wszystkie wielkości, zażywające sławy europejskiej, zaanektować do swej narodowości usiłują, wydrzeć Polakom.

Kardynał Hozjusz nie tylko sam się nazywał Polakiem, ale tak nazywany bywa przez wszystkich, którzy o nim kiedykolwiek pisali.

Ojciec jego Ulryk, podobnie jak i żona Anna byli bardzo pobożnymi i miłosiernymi ludźmi, tak, że w Wilnie nawet własnym kosztem wystawili szpital dla ubogich i chorych i klasztor, do którego wprowadzili ulubionych przez siebie zakonników Dominikanów. Z domu wyniósł dokładną znajomość języka polskiego, niemieckiego i łacińskiego.Był on stróżem Polski i stróżem całego Kościoła. Żadne niebezpieczeństwo, grożące wierze katolickiej, nie uszło jego  uwadze; nie szczędził pracy i trudów, by bronić zagrożonego katolicyzmu.

(ap photo/domenico stinellis, file)

Kardynał Franciszek Macharski nie żyje. Zmarł 2 sierpnia 2016 r w Krakowie  miał 89 lat 

Zostanie pochowany w Katedrze na Wawelu. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 5 sierpnia  2016 r o godzinie 11. na Wawelu 

5 sierpnia 1944 Rzeź Polaków w Warszawie 

Ludność cywilna Woli w kościele św. Wojciecha Bundesarchiv/ CC BY-SA

5 sierpnia 2016 Prezent Urodzinowy Matki Bożej

Rzymska Bazylika Najświętszej Maryi Panny.należy wraz z bazylikami: św. Piotra na Watykanie, św. Jana na Lateranie i św. Pawła za Murami do bazylik papieskich (dawniej zwanych patriarchalnymi) Rzymu i Watykanu.W 352 r. papież Liberiusz i rzymianin Jan ujrzeli we śnie Matkę Bożą, która powiedziała im, że w miejscu, w którym w środku lata spadnie śnieg, zostanie zbudowany kościół. W nocy z 4 na 5 sierpnia 352 wzgórze Eskwilińskie pokrył śnieg. Papież w obecności ludu rzymskiego wytyczył zarys przyszłego kościoła.W ten sposób Matka Boża dała do zrozumienia, że życzy sobie takiego prezentu na swe urodziny, które, jak sama wskazała w innym objawieniu

miały miejsce 5 sierpnia

2 sierpnia 2016  –  o 9 rano na ul. Kocjana 3, 01-473 w Warszawie ma się odbyć  rozprawa w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza.

1 sierpnia 2016 (rocznica syjonistycznej zbrodni na Polakach po południu na Powązkach na nagrobku Bolesława Bieruta namalowane zostały czerwona gwiazda i napis KAT – aresztowano dwie osoby-sądzone 2 sierpnia 2016 

Uroczystości związane z pożegnaniem kardynała rozpoczną się 2 sierpnia 2016 wieczorem mszą świętą i będą odbywać się codziennie aż do piątkowego pogrzebu.

2.08. Godz. 19.00 – Msza święta przy trumnie w kościele ss. Albertynek, ul. Woronicza 10 – przewodniczy i głosi homilię bp Grzegorz Ryś.

Środa, 3.08. – Godz. 10.00 – Msza święta przewodniczy kard. Stanisław Dziwisz, homilię głosi bp Jan Szkodoń.

Godz. 18.00 – przeniesienie ciała z kaplicy Arcybiskupów do Bazyliki oo. Franciszkanów;przewodniczy i słowo głosi bp Jan Zając.

Czwartek, 4.08.2016   Godz. 17.00 – Msza święta w Bazylice oo. Franciszkanów – przewodniczy abp Stanisław Gądecki

Po Mszy kondukt pogrzebowy przez ul. Grodzką do Katedry na Wawelu.

Wnuczka Króla Jana III Sobieskiego Klaryska .Emmanuela Teresa  od Jezusa
 Maria Anna,Karolina, Józefa Dominika  urodziła się 4 sierpnia 1696 r w Bruksel

Piątek, 5.08.2016  Godz. 11.00 – Msza święta pogrzebowa Kard. Franciszka Macharskiego i złożenie do grobu w Katedrze na Wawelu

– przewodniczy kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski. 

5 sierpnia 1698 w Brukseli urodził się wnuk Króla Jama III Sobieskiego 

Philipp Moritz Maria Dominik(us) Joseph von Bayern 

5.  sierpnia  1699 w Brukseli  urodził się wnuk Króla Jana III Sobieskiego 

Ferdinand Maria Innozenz Joseph Michael von Bayern

6  sierpnia 2016 Bruksela  319 rocznica urodzin

Cesarza Rzymsko -Niemieckiego Karola VII wnuka Króla Jana III Sobieskiego 

Wnukowie Króla Jana III Sobieskiego w Monachium -urodzeni w Brukseli 

portrety przeznaczone dla Królowej Marysieńki do Rzymu  1703 r

Kalendarium konfliktu oświęcimskiego marzec 1983 – wrzesień 1998

szkaplerz 017iłoszkaplerz 044wy i nadBp Greger w oświęcimskim Karmelu: szkaplerz – znak miłości, modlitwy i nadziezie w oświęcim

16 lipca 2016  Mszy św. w kaplicy oświęcimskiego klasztoru sióstr karmelitanek bosych  bp Greger przypomniał, że duchowość Karmelu wywarła ogromny wpływ na życie wielu wybitnych ludzi,

kształtowała się także pod jej wpływem duchowość Karola Wojtyły,Wspólnie z biskupem w Karmelu modlili się kapłani z dekanatu oświęcimskiego,

księża salezjanie i franciszkanie, przebywające za klasztorną klauzurą karmelitanki, oświęcimskie siostry serafitki, misjonarki św. Maksymiliana oraz wierni z Oświęcimia.

Karmelitanki przybyły do Oświęcimia 2 sierpnia 1984 r.Zamieszkaływ parafii św. Maksymiliana, a następnie w budynku tzw. Starego Teatru , nieopodal oświęcimskiego Żwirowiska.

Przeciwko ich obecności w pobliżu byłego obozu protestowały  środowiska żydowskie. 9 kwietnia 1993 r., w Wielki Piątek Papież Jan Paweł II skierował do oświęcimskich karmelitanek żądanie opuszenia  budyneku  przylegający do Auschwitz I. 23 listopada 1991 roku kard. Edward Cassidy,  i kard. Macharski wmurowali kamień węgielny pod budowę nowego klasztoru przy ulicy Legionów.Obecnie w oświęcimskim klasztorze przebywa 10 karmelitanek.

12 styczeń 1983 – siostra Zofia Jaśniak, przełożona domu sióstr karmelitanek bosych w Poznaniu, występuje z  prośbą o założenie domu zakonnego w Oświęcimiu, w budynku starego teatru usytuowanego obok Żwirowiska.
2 luty 1983 – prowincjał karmelitów bosych o. Eugeniusz Jan Morawski  poparł ideę założenia klasztoru  w pobliżu byłego niemieckiego obozu Auschwitz.
14 czerwca 1984 –  prezydent Oświęcimia Andrzej Tolka oddaje siostrom karmelitankom z Poznania w użytkowanie wieczyste terenu państwowego, zabudowanego budynkiem tzw. starego teatru, na siedzibę klasztoru kontemplacyjnego.
26 czerwca 1984 – podpisano akt notarialnysiostry karmelitanki bose z Poznania stały się prawnymi właścicielami budynku „starego teatru" i przylegającego do niego terenu na 99 lat.
2 sierpnia 1984 – do Oświęcimia przybyły pierwsze siostry karmelitanki.-32 lata potem umiera Kardynał Macharski 
30 grudnia 1985 – klasztor sióstr karmelitanek p.w. Świętych Obcowania w Oświęcimiu erygowano kanonicznie.

28 marca 1986 – pięciu wielkich rabinów europejskich sprzeciwia się powstaniu oświęcimskiego karmelu.
13 kwietnia 1986 – wizyta Jana Pawła II w głównej synagodze rzymskiej.-kwiecień 1986 – pierwsze wtargnięcie członków Światowego Kongresu .Żydów na teren posesji karmelitanek. Żydzi grożą wysadzeniem budynku w powietrze i obrzucają zakonnice wyzwiskami.
13 maja 1986 – komunikat 213. Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski informuje-powołano do życia Podkomisję ds. Dialogu z Judaizmem.
W podkomisji tej zasiedli między innymi znani przeciwnicy klasztoru i krzyża w Oświęcimiu – bp Henryk Muszyński (przewodniczący), ks. Stanisław Musiał oraz Jerzy Turowicz. Kardynał Franciszek Macharski zwrócił się do ks. S. Musiała i J. Turowicza z prośbą o przygotowanie rozmów z Żydamido delegacji kościelnej nie wybrano nikogo, kto reprezentowałby stronę zainteresowaną – przykładowo: przełożona sióstr karmelitanek, prowincjał ojców karmelitów bosych w Polsce.
22 czerwca 1986 – artykułem Jerzego Turowicza pt. Karmel w Oświęcimiu „Tygodnik Powszechny" rozpoczął kampanię skierowaną przeciwko oświęcimskiemu klasztorowi karmelitanek

22 lipca 1986(!!!) – w Genewie odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie sytuacji w Oświęcimiu.

Stronę kościelną reprezentowali kardynałowie Godfried Danneels (arcybiskup Brukseli), Albert Decourtray (arcybiskup Lyonu), Jean Marie Lustiger (arcybiskup Paryża), Franciszek Macharski (arcybiskup Krakowa), oraz ks. Stanisław Musiał SI i Jerzy Turowicz. Środowiska żydowskie reprezentowaliTullia Ze vi – przewodnicząca Unii Wspólnot Żydowskich we Włoszech, Wielki Rabin Francji – Rene Samuel Sirat, Theo Klein – przewodniczący Rady Przedstawicielskiej Instytucji Żydowskich we Francji i Europejskiego Kongresu Żydowskiego, Marcus Pardes – prezydent Komitetu Koordynacyjnego Organizacji Żydowskich w Belgii oraz Ady Steg – prezydent Powszechnego Zjednoczenia Żydowskieg.Deklaracja Oświęcimska, rozpoczynająca się od słów „Zakhor! – Pamiętaj!" jest bardzo krótka.- tereny Auschwitz i Birkenau są symbolicznymi miejscami „ostatecznego rozwiązania „w imię którego hitlerowcy dokonali eksterminacji (shoah) sześciu milionów Żydów którzy zginęli „w opuszczeniu i pośród obojętności świata"
Uzupełnienie(!!!) : powyższego. Spotkanie nie odbyło się w „Genewie” jak pisze autor, ale  w prywatnym domu żydowskim, u żyda o nazwisku Rothschild. Decyzją kardynała Macharskiego zmarłego 2 sierpnia 2016 , który był wtedy metropolitą krakowskim nie toczyły się w diecezji krakowskiej, w domu biskupa, a na prywatnej posiadłości u żyda w Szwajcarii.Negocjacje te odbywały się u żyda.Willa żydowska była miejscem właściwym- dom biskupi w Krakowie takim miejscem nie był.Później, JPII dokonał nowego podziału diecezjalnego – nowa diecezja  nie podlegała  kontroli społecznej jak diecezja krakowska, czyli faktycznie, było to świadome oszustwo.