Polak Wszech Czasów.14 sierpnia 1941 czwartek dzień gdy zamordowano św Maxymiliana Kolbe

14 sierpnia  1941  Auschwitz  zamordowano św Maxymiliana Kolb

14 sierpnia 1941 Moskwa podpisano umowę wojskową, która dała podstawę do rozpoczęcia formowania Armii Polskiej w ZSRR.

14 sierpnia 1941   Stanisławów  w Czarnym Lesie w pobliżu Stanisławowa. egzekucja ok. 250 przedstawicieli polskiej inteligencji ze Stanisławowa (głównie nauczycieli), dokonana przez Gestapo na rozkaz SS-Hauptsturmführera Hansa Krügera,

14 sierpnia 1941  Atlantyk Karta Atlantycka porozumienie podpisane przez  masona  prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta i  masona premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla na pancerniku "Prince of Wales".

W 8 punktach przedstawiała wizję świata powojennego

14 sierpnia 1941 Moskwa mason Józef Retinger zostaje chargé d'affaires RP przy rządzie ZSRR

 

Ostatni list św. Maksymiliana do Matki słuchaj 

Święty Maksymilian Maria Kolbe"Polak Wszech Czasów"  słuchaj 

"Gazeta przez niego wydawana miała nakład dwukrotnie przewyższający nakład współczesnych polskich gazet.

Radio, które prowadził, pierwsze niepaństwowe, obejmowało swym zasięgiem teren całego kraju.

Założony przez niego klasztor był największym męskim klasztorem na świecie. 700 zakonników i kandydatów w 1939 roku.

W Auschwitz, nieludzkim miejscu, okazał się człowiekiem.

Maksymilian Maria Kolbe – Polak Wszech Czasów."

ŚWIĘTY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE KAPŁAN I MĘCZENNIK

Rajmund Kolbe urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli koło Łodzi. 
Jako 12 – letni chłopiec Rajmund doznał w kościele wielkiego przeżycia . 
Ukazała mu się Matka Boża trzymająca w rękach dwie korony białą i czerwoną . 
Biała to symbol czystości, a czerwona – symbol cierpienia. Rajmund wybrał obydwie.
Po święceniach zakonnych przyjął imię Maksymilian i Maria, bo szczególnie ukochał nabożeństwa do Matki Bożej.
Przejęty gorącym nabożeństwem do Matki Bożej założył dzieło swojego życia Klasztor "Rycerstwo Niepokalanej" w Niepokalanowie pod Warszawą. Wydawał czasopismo "Rycerz Niepokalanej", założył  własną radiostację.Drugi  Niepokalanów założył  w Nagasaki, w Japonii.
Rozkrzewianie wiary przerywała mu II wojna światowa. W 1941 roku został aresztowany i wywieziony wraz z grupą zakonników do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Tam otrzymał numer więzienny 16670.Maksymilian Maria Kolbe umarł w celi głodowej  14 sierpnia 1941 roku dobity zastrzykiem 

Mama  św. Maksymiliana. w jednym z  listów  opisuje nadzwyczajne spotkanie.

Maria Kolbe pisze, że w 1941 r., wkrótce po męczeńskiej śmierci swojego syna, o której wtedy jeszcze nie wiedziała, po przebudzeniu rozpoczęła poranną modlitwę.

W pewnej chwili usłyszała delikatne pukanie do drzwi, odwróciła się i zdumiona zobaczyła swego syna Maksymiliana ubranego w franciszkański habit.

Był radosny, uśmiechnięty, nadzwyczajnie piękny i promieniujący przedziwną jasnością.

Pani Kolbe zaniemówiła z radości i zapytała po chwili milczenia: Synu, czy Niemcy ciebie wypuścili? Maksymilian przeszedł przez pokój, zbliżył się do okna i powiedział: Nie martw się o mnie, mamo. Tam, gdzie jestem, jest pełnia szczęścia.

 Po wypowiedzeniu tych słów nagle znikł. Maria Kolbe natychmiast zrozumiała, że jej syn umarł i przyszedł, aby ją o tym poinformować. Dopiero później przyszła pocztą oficjalna wiadomość z obozu w Oświęcimiu o śmierci św. Maksymiliana.

Św. Maksymilian już z domu rodzinnego wyniósł swoje charakterystyczne cechy: umiłowanie Matki Bożej i wolę rycerskiej walki, które później rozwijane zaowocują założeniem ruchu Rycerstwa Niepokalanej.

W 1907 r., razem ze starszym bratem Franciszkiem, podjął naukę w małym seminarium franciszkanów we Lwowie, gdzie też obaj, w 1910 r. wstąpili do zakonu. Wraz z suknią zakonną otrzymał imię Maksymilian

Winston Leonard Spencer Churchill KG, OM (ur. 30 listopada 1874 w Blenheim Palace[, zm. 24 stycznia 1965 w Londyniedwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa, laureat literackiej Nagrody Nobla, honorowy obywatel Stanów Zjednoczonych.

Franklin Delano Roosevelt ur. 30 stycznia 1882 w Hyde Park w stanie Nowy Jork, zm. 12 kwietnia 1945 w stanie Georgia) – amerykański polityk, 32. prezydent Stanów Zjednoczonych